HOME STAGING


Cieľom Home Staging je dosiahnuť to, aby sa nehnuteľnosť javila čo najatraktívnejšie pre čo najväčší počet potenciálnych záujemcov o jej kúpu alebo prenájom, a aby sa predala, alebo ste našli nájomníkov v čo najkratšom čase a za čo najvyššiu cenu.


Staging nie je útrata. Je to investícia.


Home Staging Vám odporúčame pri:


 • predaji obytných nehnuteľností
 • prenájme obytných nehnuteľností
 • predaji alebo prenájme vzorových bytov
 • predaji alebo prenájme komerčných priestorov

Historia Home Stagingu:


Home Staging vznikol ako samostatná služba v Spojených štátoch v polovici 70. rokov a postupne sa rozšíril do Európy a ostatných častí sveta. V Slovenskej republike je zatiaľ relatívne nový, ale možno predpokladať, že potom čo sa tak dobre osvedčil v zahraničí, bude úspešne fungovať aj na slovenskom realitnom trhu.


Zopár čísiel :


 • Stagované nehnuteľnosti sa predávajú až o 50% rýchlejšie ako domy neupravené
 • Takto upravené nehnuteľnosti sa predávajú o 6.9% vyššiu cenu než neupravené.
 • Potencionálny kupci sa rozhodujú v rozmedzí 30-60 sekúnd po vstupe do domu
 • Len 10% kupcov si dokáže obrazne predstaviť potenciál priestorov.

  Musíte im to ukázať!


A preto...


Home Staging je príprava domu alebo bytu, ktorý bol až doteraz Vašim domovom, k nafoteniu fotografií pre realitné kancelárie a k prehliadke potenciálnych záujemcov. Po vykonaní Stagingu sa Váš doterajší domov stane nehnuteľnosťou, ktorá bude môcť byť úspešne uvedená na realitný trh ako štandardný produkt. Tento proces má viac do činenia s realitnou činnosťou a predajom ako s bytovým vývojom, dekorovaním alebo maľovaním, ako sa veľa ľudí domnieva. Jedná sa hlavne o prípravu domu na predaj tak, aby predaj bol finančne čo najvýnosnejšie pre predávajúceho.


Home Staging je niečo iné ako bytové návrhárstvo. Design, zariadenie a doplnky aké si sami zvolíte, vdýchnu priestoru Vášho domova Váš osobný charakter a štýl. Všetkým, kto k Vám príde tým dávate najavo, kto ste a čo sa Vám páči. Home Staging je pravý opak. Je to mimo iného aj proces "vybratie domova z domu". Počas Home Stagingu interiér Vašej nehnuteľnosti aranžujeme tak, aby prípadní záujemcovia mali možnosť vidieť, aký priestor sa im ponúka, a aby si boli schopní počas krátkej návštevy predstaviť, ako by v týchto priestoroch mohli žiť práve oni.


Home Staging je relatívne nová služba, ktorá sa rýchlo stáva populárna u čoraz väčšieho počtu realitných maklérov a majiteľov nehnuteľností. Veľmi dobre si uvedomujú potrebu pripraviť nehnuteľnosť čo najlepšie, aby ju mohli predať rýchlo a za čo najlepšiu cenu. Či už je trh s nehnuteľnosťami živý alebo pomalý, domy a byty sa budú predávať vždy a Home Staging sa osvedčil ako veľmi efektívny prostriedok na profitujúci predaj nehnuteľností.

KROK ZA KROKOM:


Začína sa osobnou konzultáciou priamo na mieste. Počas 1 až 2 hodín (v závislosti na veľkosti objektu) urobíme celkový posudok vašej nehnuteľnosti a postupne prezrieme každú miestnosť, interiér aj exteriér a vytýčime kroky užitočné k čo najefektívnejšiemu vylepšenie vašej nehnuteľnosti. Správa obsahuje:


 • Systematické inštrukcie k tomu, ako zvýšiť atraktivitu a užitočnosť bytových priestorov, negatívne a pozitívne vlastnosti každej miestnosti, predmety a vybavenie so zvýšenou pozornosťou, vytýčenie zmien a ich pozitívneho vplyvu na výsledok, rady a príklady, atď...
 • Fotografie každého miesta, do ktorého bude zasahované.
 • Cenový odhad.

Spolupráca so skúseným agentom Home Staging je zásadným faktorom, ktorý vám pomôže správne sa rozhodovať a múdro investovať svoje peniaze. Zníženie ceny nie je vždy jediným východiskom, keď sa vám nedarí predať vašu nehnuteľnosť. Dôvodom môže byť vysoko nasadená počiatočná cena, ale aj to, že kupec si nie je istý hodnotou produktu, ktorú mu udávate. Konzultácie s Home Staging agentom bude oveľa efektívnejším prostriedkom, ako dosiahnuť predaj a ušetríte na to vysoké sumy, ktoré by ste inak stratili pri zbytočnom znižovaní ceny. Samozrejme je lepšie upraviť nehnuteľnosť pred tým, ako urobíte marketing, ale Home Staging agent vám pomôže dosiahnuť potrebné zmeny a úpravy i v priebehu procesu.


HS pre- Majiteľov domov a bytov


-realitné kancelárie


-developerov


-podnikateľov a firmy.


Radi s Vami nezáväzne preberieme Vaše konkrétne požiadavky.INFORMÁCIEHS služby pre

Pre majiteľov domov a bytov

Ak chcete Vašu nehnuteľnosť dať do ponuky na realitnom trhu, pomôžeme Vám ju predať, alebo prenajať rýchlejšie a za viac peňazí.
Pre realitné kancelárie

Po vykonaní Stagingu sa bude objekt javiť priestrannejšie, atraktívnejšie a rýchlo priláka rad záujemcov.Pre developerov

Profesionálne prezentovaná nehnuteľnosť urobí dobrý prvý dojem na potenciálnych záujemcov o jej kúpu a predá sa rýchlejšie.Pre podnikateľov a firmy

Pomôžeme Vám upraviť Vaše firemné priestory tak, aby čo najlepšie vyhovovali vašim potrebám.ODKAZY